Warunki naturalne

„Legenda głosi, że gdy Bóg dawał ludziom kawałki ziemi dla osiedlenia się, Bułgarów zostawił na sam koniec, dając im najlepszy, najpiękniejszy i najbardziej zróżnicowany krajobraz”.

 
 
Bułgaria, to piękny i magiczny kraj - ojczyzna Spartakusa i Orfeusza. To tutaj wg legendy dotarli Atlanci po tragedii Atlantydy. Według innego podania, gdy Bóg rozdawał ludziom ziemię i dary, umiejętności, przywileje, dotarł na Bałkany gdzie okazało się , ze rozdał już prawie wszystko. Dlatego też Bułgarom dał wszystkiego po trochu. Góry- pokrywające 70% powierzchni kraju, morze, piękną przyrodę, łagodny klimat, zdolnych inteligentnych pracowitych ludzi, dał im piękne głosy - w Bułgarii każdy umie śpiewać, to właśnie głos Bułgarki (Valia Balkanska) leci w kosmos na pokładzie sondy Voyager, jako posłanie naszej cywilizacji do innych pozaziemskich.

 
 


 

 
Bułgaria leży na granicy Azji i Europy, w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego. Na stosunkowo niewielkim obszarze spotykamy niezwykłą różnorodność krajobrazu. Równina Naddunajska wznosi się ku wzgórzom Starej Płaniny. Rejon Srednej Gory oddzielony jest od głównego pasma górskiego kotliną. Rodopy rozciągają się wzdłuż granicy z Grecją, a Nizina Górnotracka kończy się wybrzeżem Morza Czarnego. Tak więc większość powierzchni Bułgarii zajmują tereny wyżynne i górskie (około 70%) z najwyższym szczytem Musałą - 2925 m. n.p.m. (jest to najwyższy szczyt Półwyspu Bałkańskiego). Najdłuższą rzeką Bułgarii jest Dunaj.


 
 
Bulgaria wyróżnia się bardzo zróżnicowaną, przepiękna przyrodą. Oprócz gór, jest morze z 380 km piaszczysto-zlotych plaż, ponad 550 mineralnych źródeł uzdrowiskowych, dziesiątki unikalnych, naturalnych zjawisk i ponad 2000 mrożących krew w żyłach jaskiń.. Więcej niż 3/4 kraju pokryte jest lasami ze zdrowym klimatem i zróżnicowaną florą i fauną. Bułgaria znana jest również za sprawa olejku różanego. Również bułgarskie tytonie cieszą sie dużą popularnością na świecie. Ochronie nieskażonej przyrody służy 12 parków narodowych.
 
 
 

 
 
 Kraj ten oferuje z jednej strony mieszaninę spokojnej wiejskiej scenerii, wiosek które zachowały swój unikalny klimat dawnych czasów, a z drugiej nowoczesnych miast pulsujących życiem w rytmie kwitnącego biznesu i ciągle zmieniającej sie mody. Niezależnie od swoich zainteresowań i upodobań, każdy znajdzie zawsze cos intrygującego, a jednocześnie fascynującego w tym małym kawałku świata.
 Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Szukaj w serwisieWstecz Drukuj stronę Do góry