Ahtopol

Opis regionu


Achtopol - przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, pasjonaci nurkowania. Miasto przyciąga swoim urokiem i dziewiczymi krajobrazami.

Miasto leży w miejscu starożytnego osadnictwa trackiego, na skraju jednego z najpiękniejszych i najrozleglejszych parków narodowych na Bałkanach – Stranga. Od strony północnej graniczy z wioskami Varvara oraz większym Carevem, a od strony południowej z Sinemorcem oraz przygranicznym Rezovem.
 
Ma 3 tysiące lat. Jest najbardziej wysunięte na południe bułgarskiego Morza Czarnego. Prawdopodobnie zostało skolonizowane w VI wieku p.n.e. Rzymianie nazywali je Peronticus. Gdy bizantyński przywódca Agathon odbudował miasto po inwazjach barbarzyńców, nadał mu swoje imię – Agathopolis – Miasto Szczęścia. Achtopol jest małą, romantyczną wioską na skalistym półwyspie z rybackim portem, nad którym znajduje się muzeum.

Jest to dobre miejsce dla spokojnych, romantycznych wczasów, spędzonych na dzikich plażach i w dziewiczej przyrodzie gór Strandża. Jest tutaj piękna piaszczysta plaża, ale także parę niewielkich małych kamieni pokrytych skalistymi przylądkami, dla miłośników nurkowania. Na samym końcu półwyspu znajduje sie otoczony kwiatami Chram Vesnesenie Gospodne ( kaplica Nanebevzeti). Jest to niska prosta budowa z żywymi freskami z XIX wieku ze ścianą ikon. Można tutaj również znaleźć wiele restauracji i cukierni oraz karuzeli dla dzieci. Klimat w Achtopolu charakteryzuje się gorącym latem, ciepłą jesienią i najłagodniejszą w Bułgarii zimą.

Około 5 kom na południe od miasteczka znajduje się ujście rzeki Waleki, odgrodzone piaszczysta łachą, gdzie można popływać w morskiej wodzie od strony wschodniej, a od zachodniej w chłodniejszej, słodkiej wodzie w rzece. W miasteczku jest kilka hoteli o międzynarodowym standardzie. Przyjeżdżają tu najczęściej rodziny z dziećmi i pasjonaci nurkowania. Około 4 km na północ znajduje się wioska Vavra. Jest to najbardziej znane miejsce do nurkowania ze  względu na podwodne jaskinie, rafy. Turyści, którzy chcą doświadczyć niezapomnianych wakacji wśród dziewiczej natury będą więcej niż zadowoleni.

Komentarz internauty: „Polecam te mieścinę. Jest bardzo dobra dla młodych osób. Wieczorem plaża, piwko w knajpie albo wieczór z rodziną bułgarską - to jest to!”.Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

19 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry