Pamporovo

Pamporovo jest nowoczesnym kurortem zimowym w sercu gór Rodopy, w których zgodnie z legend urodził się mityczny Orfeusz. Jest to jeden z najciekawszych i najatrakcyjniejszych regionów narciarskich w południowej Europie. Jest to najbardziej słoneczny kurort zimowy w Bułgarii. Pamporovo jest położone na wysokości 1650 m n.p.m. u podnóży góry Sneżanki (1926 m). Kurort znajduje się w odległości 240 km od stolicy Sofii i 85 km od Płowdiwu.

Pamporovo posiada niezwykły klimat, z delikatną zimą i z 120 dniami słonecznymi w ciągu sezonu narciarskiego. Sezon rozpoczyna się w grudniu i trwa aż do kwietnia. Wszystkie trasy zjazdowe są chronione i zarządzane przez wyspecjalizowane firmy. W miasteczku znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu narciarskiego, a także szkółki narciarskie.

Trasy zjazdowe położone są pomiędzy 1926 m a 1450 m n.p.m. najbardziej niebezpieczną trasa jest trasa nazywana „Ściana”. Wszystkie główne trasy zaczynają się od szczytu Sneżanki , od miejsca, w którym stoi wieża telewizyjna.

Trasy zjazdowe w Pamporovo:
  • Długość tras 25 km
  • Najdłuższa trasa zjazdowa 3,8 km
  • Wyciągi - 8, z przepustowością 8500 osób na godzinę
  • Kurort znajduje sie na wysokości 1620 m n.p.m
  • Trasy zjazdowe na wysokości 1937m n.p.m

Restauracje i życie nocne w Pamporovo:
Niemal wszystkie hotele posiadają restauracje i bary. Ponadto w Pamporovo znajdują się restauracje różnego typu, większość w pobliżu wyciągu. Pamporovo jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Bułgarii, który oferuje wiele atrakcji narciarzom i snowboardzistom. Znajduje się tam wiele barów, dyskotek, pubów, które mają swój niepowtarzalny klimat. Obsługa na miejscu jest profesjonalna, miła i bardzo pomocna.

Kurort swoja nazwę zawdzięcza niejakiemu wieśniakowi Rajczo Belevovi, który konwojował osiołki, które podążały za sobą jak wagony pociągu wożącego towary, (od tureckiego słowa 'pampor' – pociąg). Pierwszy Hotel powstał w 1933 r., a założył go mieszkaniec Chepelare, Chichowski. Kombinacja warunków naturalnych spowodowała, że kurort rozrósł się w ciągu kilkudziesięciu lat.

Pamporovo oferuje wiele atrakcje dla turystów i jest cudownym miejscem wypadowym na wycieczki krajoznawcze.Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

14 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry