Czernomorec

Czernomorec to mała, spokojna miejscowość wspaniale usytuowana na wybrzeżu Morza Czarnego, położona na półwyspie w pobliżu Burgas.


Czernomorec znajduje się 23km na południe od Burgas i 8km od urokliwego, historycznego Sozpola. Miejscowość ma bogatą historię, sięgającą czasów antycznych, kiedy to nosiła nazwę Św. Nikoła. Elementami odróżniającymi tę miejscowość od większości nastawionych na turystów kurortów, jest oryginalna plaża - skalista i podzielona płytkimi zatoczkami, tworzącymi „prywatne” miejsca do leniuchowania i opalania się. Plaże są tu ukryte przed wiatrem między skałami, częściowo pokryte niską roślinnością i młodymi drzewkami. Wszystkie doskonale nadają się do kąpieli morskich, oferują wiele atrakcji. Jeśli pragną Państwo uciec od zatłoczonych miejsc, z pewnością Czernomorec zachwyci swoim czystym i spokojnym wybrzeżem. 


Jeśli preferują Państwo aktywny wypoczynek, Czernomorec także nie rozczaruje, ponieważ jest to doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Wyjątkowa Plaża Królewska umożliwia jazdę na nartach wodnych, wędkowanie, skoki do wody, wycieczki morskie, wydzielona jest też część dla nudystów. Od maja do września temperatura wody osiąga około 22 stopni Celsjusza, co sprawia, że kąpiele są możliwe nawet w październiku. Jednocześnie, letnią gorączkę pomaga znieść świeża morska bryza.


Czernomorec oferuje wiele miejsc noclegowych w nowoczesnych domach, willach i małych hotelikach, kuszą także przytulne restauracje. Większość z nich znajduje się na brzegu morza, ma wspaniałą, romantyczną panoramę na ostatnie promienie zachodzącego słońca delikatnie oświetlające skały. Na dużą uwagę zasługują także knajpki na ulicy Trades. Tutejsze tradycyjne tawerny tworzą specjalną atmosferę miejscowości. Lokalne restauracje proponują urozmaicone programy artystyczne, wyborne drinki i pyszne posiłki przygotowywane przez prawdziwych mistrzów kuchni.

 
Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

17 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry