Sinemorec

Opis regionu


 
Sinemorec leży na południe od Rojewa, na półwyspie oddalonym 2 km od ujścia Waleki od morza. Nazwa Sinemorec stanowi transkrypcję z języka greckiego co oznacza „lazurowy”. W znajdującej się w pobliżu zatoce Butamajta, podczas prac wykopaliskowych, okryto wraki łodzi z okresu V-VI w. p.n.e. do średniowiecza. Odnaleziono tu też trackie grobowce.
 
Sinemorec to przedostatnia miejscowość przed granicą turecką (ostatnia to Rezowo. Podstawową zaletą Sinemorca jest jej dzikość i panujący tu spokój. Ale nie tylko. Plaże, których jest ty kilka są również niezaludnione i dziewicze. Jedna z wspanialszych plaż znajduje się u ujścia rzeki Waleki. Jest o długości ponad 1 kilometra i ma 2 brzegi; morski (słony) i rzeczny (słodki). Jest to doskonałe miejsce dla dzieci i dla wędkarzy. Słodka woda w rzece i wiele ryb wabią wędkarzy, którzy starają się nie zawadzać plażowiczom.
 
Woda w ujściu rzeki ma nie więcej niż półtora metra. A ponieważ rzeka + morze = masa ryb, to miejsce to jest oczywiście ukochane przez wędkarzy, choć ci starają sie nie przeszkadzać plażowiczom.

W otoczeniu plaży są piękne skały, dzięki czemu można ponurkować w ciekawej scenerii, która niczym nie różni się od podwodnej Chorwacji. Można też wybrać się na spacer i dojść dzikimi, zupełnie już dziewiczymi dróżkami brzegiem morza aż do Ahtopola (około 5 km). Woda w tych okolicach jest naprawdę krystaliczna i bardzo ciepła.
 
Oprócz plażowych atrakcji w Sinemorcu jest wiele restauracji z tego kilka na bardzo wysokim poziomie z „normalnymi” cenami. Świetne jedzenie, miła obsługa. Polecane knajpki to Domingo, Skriti Murz i Helios.
 
W Sinemorcu jest kilka małych sklepików, w których można dostać wszystko. Z sinemorca można tez wybrać się na wycieczki. Jedną z atrakcji jest wyprawa łódką w gorę rzeki Waleki z wspaniałym rezerwatem. Inną wyprawą może być wycieczka do Rezowa graniczącego z Turcją.
 
Niewątpliwie jest to jedno z piękniejszych miejsc nad wybrzeżem Morza Czarnego. Potwierdzeniem na to stwierdzenie może być fakt, że w tym rejonie wielu bogatych Bułgarów buduje swoje dacze.



Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

14 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry