Doradztwo i obsługa prawna

 

Aby zakupić nieruchomość (apartament, mieszkanie, itp.) w Bułgarii obcokrajowcowi wystarczy Paszport lub inny dokument tożsamości. Obcokrajowcy — właściciele mieszkań mają takie same prawa jak i obywatele Bułgarii.

Inaczej regulowany jest zakup ziemi - kupno na własność domu wraz z działką. Stosuje się wówczas dwa rozwiązania: umowę o wieloletnim (np. 99 lat) wynajmie działki ziemi za symboliczną opłatę, a kupno samego budynku lub też częściej stosowane kupno budynku na firmę (można stosować też kombinacje rozwiązań – dom na osobę prywatną, działka na firmę). Firmy mogą kupować także ziemię pod budowę, ziemię rolniczą i lasy.

Większość cudzoziemców lokuje środki w kupno apartamentów i potrzebuje do tego tylko dokumentu tożsamości. Oczywiście możliwy jest zakup ziemi (założenie do tego celu firmy w Bułgarii). Jest to proces prosty, trwający nie dłużej niż 2 dni. Szczegółowe informacje tutaj
 
Pierwszym krokiem w ramach realizacji kompleksowej obsługi procesu inwestycji jest oczywiście nasze doradztwo. Pomaga nam w tym wieloletnie doświadczenie, nabyte w ramach obsługi klientów biznesowych i najwyższego szczebla zarządzania.

Mamy świadomość, ze dzięki naszym informacjom pomagamy naszym Klientom zdobyć jak największą wiedzę o zasadach kupowania nieruchomości w Bułgarii. Aby tego dokonać opieramy się na merytorycznych podstawach. Wykonujemy odpowiednie analizy i obliczenia. Szacujemy opłacalność inwestycji i spodziewane zyski bazując na badaniach Deloitte & Touche i KPMG.

 

Monitorujemy rynek cen nieruchomości w poszczególnych regionach kraju, a także ceny wynajmu. Wszystko po to aby elastycznie reagować na zmiany rynkowe i przedstawiać Inwestorom informacje najbardziej aktualne danej chwili.

Zapewniamy możliwość skorzystania z obsługi Radcy Prawnego i Notariusza przy sporządzaniu aktu notarialnego (tłumaczymy na język polski potrzebne dokumenty).

Nasze wsparcie doradcze nie kończy się wraz z zakupem nieruchomości. Także potem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Udzielamy porad służących interesom Inwestora w Bułgarii w każdym zakresie związanym z nieruchomością.
 

 
Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Szukaj w serwisieWstecz Drukuj stronę Do góry