Rozwój turystyki

 
 

W ciągu ostatnich lat zauważyć można dość szybki, utrzymujący się systematycznie w dłuższym okresie czasu wzrost liczby turystów zagranicznych odwiedzających Bułgarię w poszukiwaniu interesującego, letniego i zimowego wypoczynku, dostępnego tu po niezwykle atrakcyjnych cenach. Najwięcej osób przyjeżdżających w celach turystycznych przybyło w ostanich latach z Grecji, Niemiec, Macedonii oraz Serbii i Czarnogóry.  
 

 


 
 

Przychody z turystyki są dla gospodarki Bułgarii bardzo istotne. W celu ich zwiększenia konieczna jest jednak dalsza modernizacja i konsekwentna rozbudowa infrastruktury turystycznej, traktowana przez rząd jako jeden z priorytetów inwestycyjnych. Wartość nakładów inwestycyjnych na rozwój branży turystycznej systematycznie rośnie i szacowana jest na poziomie 50 - 100 mln EUR rocznie. Wiąże się to również z rosnącym udziałem inwestorów prywatnych w rozbudowie infrastruktury w oparciu o system koncesyjny, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

 

 
Liczba turystów polskich, która pod koniec lat 80-tych osiągała 300 tysięcy zmniejszyła się dramatycznie do 13,5 tysiąca w roku 1999. Ostatnie lata, to odkrywanie Bułgarii przez Polaków na nowo. Atrakcyjna dla nas jest nie tylko Bułgaria z jej wspaniałym morzem czy zapierającymi dech w piersiach górami ale także wyjątkowa kultura czy smakowita kuchnia.
Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Szukaj w serwisieWstecz Drukuj stronę Do góry