Warna

Warna to jedno z największych miast w Bułgarii i zarazem doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek. Jego bogata historia i panowanie kolejno wielkich antycznych cywilizacji, jak Rzym, Grecja czy Bizancjum oraz średniowiecznego imperium osmańskiego sprawiły, że dzisiaj Warna jawi nam się nie tylko jako świetnie rozwinięte centrum bułgarskiej turystyki, ale również skarbnica wielu cennych zabytków.

Miasto jest prawdziwym rajem pełnym złocistych, dobrze zagospodarowanych plaż, zielonych parków, w których kryją się urokliwe tawerny serwujące bułgarskie jadło i trunki oraz romantycznych deptaków zachęcających do spacerów.

Warna to również doskonałe miejsce na rehabilitację. Nad samym Morzem Czarnym usytuowane są znane uzdrowiska i ośrodki lecznicze specjalizujące się w balneoterapii. Zaraz obok kompleksów uzdrowiskowych znajduje się delfinarium – wspaniała rozrywka dla całej rodziny.

Jeśli znudzi nam się beztroskie leniuchowanie na słońcu, możemy ruszyć w miasto i pozwiedzać. W czasie wędrówki po mieście warto odwiedzić Muzeum Etnograficzne, Muzeum Morskie oraz Akwarium.

Miasto słynie również z dobrej kuchni i szerokiej oferty gastronomicznej. Znajdziemy tu urocze kawiarenki, eleganckie i restauracje i knajpki o regionalnym klimacie i zwykłe snack – bary, w których możemy zjeść szybki posiłek. Do zabawy zapraszają również tutejsze dyskoteki, zawsze pełne gości i otwarte do późnych godzin nocnych.

Ostatnimi laty Warna przeistoczyła się w prawdziwie europejski kurort, ośrodek plażowy z rozległymi parkami, muzeami, obiektami historycznymi, bazą noclegową, restauracjami, teatrami i deptakami. Miasto oznakowane jest z użyciem nazw pisanych alfabetem łacińskim. To aglomeracja z bardzo specyficzną atmosferą, położona w zatoce otoczonej wzgórzami nadającymi okolicy niezwykle scenicznego charakteru. Budowle przemysłowe, tak jak duża fabryka chemiczna oraz kombinat hutniczy, zlokalizowane są w zachodniej części miasta.

 

Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

19 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry