Złote Piaski

Opis regionu


Kurort Złote Piaski ulokowany jest w północnej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego zaledwie 18 km od Warny. Znajduje się on na terytorium Parku Krajobrazowego Złote Piaski, który został objęty ochronioną już w 1943 roku. Wśród pięknej przyrody Parku rozlokowanych jest wiele hoteli oraz lokali gastronomicznych, rozrywkowych i obiektów sportowych.

Złote Piaski posiadają “Niebieską Flagę” - renomowaną międzynarodową odznakę dla ekologicznie czystych kurortów. Co miesiąc kontrolowane są podstawowe wskaźniki mikrobiologiczne oraz fizykochemiczne powietrza, morza oraz piasku na plaży. W obrębie kurortu transport odbywa się głównie za pomocą ekologicznie czystych pojazdów - rowery, mini-ciuchcie, oraz pojazdy napędzane energią słoneczną (za wjazd samochodem uiszcza się opłatę).

Plaża Złotych Piasków ma długość 3,5 km i miejscami szerokość nawet 100 m. Plaża jest równa i pokryta drobnym złocistym piaskiem (stąd też pochodzi nazwa kurortu). Dno morskie przy plaży płynnie się obniża. Brak w nim gwałtownych zmian poziomu oraz skał. Woda ma niską zawartość soli oraz brak niebezpiecznych dla życia i zdrowia zwierząt oraz roślin, co czyni ją idealną do kąpieli dzieci oraz do nurkowania.
Klimat Złotych Piasków określić można jaki umiarkowano-kontynentalny, czyli podobny do klimatu wielkich kurortów śródziemnomorskich. Średnia temperatura dnia w okresie letnim wynosi 27ºC, a morza 24ºC. Lato jest długie i ciepłe, co umożliwia opalanie się na plaży w okresie od Maja do Października. Upały są mało odczuwalne dzięki morskiej bryzie oraz brakowi dużych skoków temperatury.

Złote Piaski posiadają źródła słabo zmineralizowanej wody pitnej. Zostały one włączone do sieci dostarczającej wodę do hoteli. W obrębie parku krajobrazowego Złote Piaski znajduje się skalny monastyr Aladża. Jest to unikatowy monastyr wykopany w skale w XIII wieku. W prawosławnej kaplicy Sweti Joan Krystiteł odprawiane są msze w każdą niedzielę.

Złote Piaski oferują swoim wczasowiczom bogaty wybór atrakcji sportowo rekreacyjnych. Baza hotelowo-gastronomiczna kurortu jest bardzo rozbudowana. W ostatnich latach uległa znacznej modernizacji.Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

30 zdjęć

Więcej

Szukaj w serwisie
Wstecz Drukuj stronę Do góry