Aheloy

Opis regionu


  Aheloy Dziś – Blisko i Daleko

Mały punkcik na mapie, na wybrzeżu Morza Czarnego, to wioska Aheloy, która jest jednocześnie „blisko” ale i „daleko”. Blisko bo nad samym morzem, blisko natury, ciszy i spokoju, zakorzeniona w antycznej historii. Po mimo swojej lokalizacji na drodze pomiędzy największymi ośrodkami na Wybrzeżu Morza Czarnego, Aheloy jest położony bardzo daleko od zurbanizowanego i zatłoczonego Centrum, w którym panuje raczej hałas i jest wielu turystów.

W przeciwieństwie do pobliskich resortów, Aheloy pozostał nietknięty przez inwazję ogromnych, zatłoczonych kompleksów hotelowych, dużych i głośnych restauracji. Aheloy zachowało swoja naturalność i spokój. Mieszkańcy są bardzo ciepłymi i gościnnymi ludźmi. Nie ma tu wielkich budowli ale jest za to dużo świeżego powietrza, spokój i poczucie komfortu.

W wiosce mieszka 2100 osób, zgodnie z danymi statystycznymi z 2002 roku. Jest to miejsce dla osób, które szukają cichych wakacji nad brzegiem morza. Wioska ma przyjazne środowisko i czystą rzekę, która jest najbardziej lubianym miejscem przez rybaków oraz osób pasjonujących się łowieniem ryb.

Wybrzeże – piaszczysta plaża znajduje się w odległości mniej niż jeden kilometr od wioski. Jest tu także skaliste wybrzeże wraz z molem i przystanią jachtową dla jachtów. W Aheloy znajduje się też kamping z małą ale przepiękną plażą, która jest usytuowana na południe od wioski.

Coraz bardziej popularne staje się surfowanie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Surferzy twierdzą, że fale wzdłuż wybrzeża pomiędzy Słonecznym Brzegiem a Aheloy dostarczają wiele atrakcji dla miłośników tego sportu, aczkolwiek nie mogą być porównywane z falami na Hawajach, Kalifornii czy na Tahiti.

Odległość pomiędzy stolicą Bulgarii – Sofią a Aheloy wynosi 400 km. Wioska znajduje się 34 km od Centrum w Burgas. Centrum zdrowia jakim jest Pomorie z kąpielami błotnymi, znajduje się tylko 10 km od Aheloy. Rozwijająca się w bardzo szybkim tempie Ravda, znajduje się tylko 3 km od Aheloy a do największego ośrodka turystycznego w Słonecznym Brzegu jak i do słynnego miasta Nessebar jest jedynie 7 km.

Transport Aheloy jest bardzo łatwo dostępny, ponieważ wszystkie linie autobusowe, które kursują na trasie Burgas-Sunny Beach-Nessebar-Varna przejeżdżają przez wioskę. Dodatkowo Aheloy znajduje się w odległości 19 km od międzynarodowego lotniska w Burgas.

Klimat jest śródziemnomorski. Średnia temperatura wynosi tu około 15C. Zimy są zimne, lata długie i gorące, a wiosna i jesień są ciepłe i przyjemne. Ludzie w okolicy cieszą się wysokim procentem dni słonecznych w ciągu roku. Roczne opady są na niskim poziomie a śnieg gości tu bardzo rzadko.


Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

15 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry