Albena

Opis regionu


 
Nazwa miasta Albena pochodzi od bohaterki sztuki Yordana Yowkowa - Albenie obdarzonej niezwykłą pięknością.
 
To nowoczesny kurort wypoczynkowy położony ok. 30 km na północ od Warny, pomiędzy gęsto zalesionymi wzgórzami i piaszczystymi plażami. Jej niepowtarzalną atmosferę stwarza malownicze usytuowanie hoteli, tawern, restauracji wśród bujnej zieleni i dywanów kwiatów.
 
Albena oferuje wysoki standard hoteli, pomiędzy którymi dla wygody turystów kursuje wakacyjna kolejka chu-chu. Piaszczysta plaża o długości 7 km i szerokości do 150 m to wymarzone warunki do wypoczynku i relaksu. Albena posiada odznakę Błękitnej Flagi przyznawanej ekologicznie czystym regionom. Łagodne zejście do morza, płytki brzeg, piaszczyste dno morskie, a także kompleksy hotelowych basenów i place zabaw sprawiają, iż Albena jest idealnym miejscem dla wypoczynku z dziećmi.
 
To również niezliczona ilość rozrywek, poczynając od słynnego na całym wybrzeżu kasyna z variette show, poprzez kluby nocne i dyskoteki, a kończąc na elitarnym ośrodku jazdy konnej. Albena dzięki znakomitej bazie sportowo rekreacyjnej ceniona jest wśród zwolenników czynnego wypoczynku i sportu. Odbywa się tu coroczny rajd samochodowy, festiwal piosenki dziecięcej oraz liczne, międzynarodowe turnieje siatkówki plażowej, tenisa, boksu czy regaty morskie. W 2002 w Albenie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa akrobatyki powietrznej. Po dniu spędzonym wśród promieni gorącego słońca, uliczkami Albeny spacerują turyści, a liczne restauracje, puby i tawerny zachęcają, by skosztować wyśmienitej kuchni i bułgarskiego wina. Można tu także odwiedzić kabaret.
 
W Albenie znajduje się kilka doskonałych miejsc z salą konferencyjną (z możliwością tłumaczenia wystąpień w czterech językach), które sprzyjają kontaktom i spotkaniom biznesowym.Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

22 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry