O każdej porze

 
Nesseber
- miasto muzeum położone na malowniczym, skalnym półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. To unikalna starożytna Mesembria założona na podwalinach osady trackiej ponad 2,5 tys. lat temu, w której zachowały się starożytne mury obronne, oryginalna architektura i ponad tuzin cerkwi, które ze względu na swoją wartość historyczną pozostają pod opieką UNESCO. Słynie z przepięknej architektury- wąskie, kręte, brukowane uliczki, domy wykonane z drewna i kamienia, malownicze otoczenie... Stare Miasto, bizantyjskie kościoły, ruiny średniowiecznych fortec.

       
ZOBACZ FILM 1    ZOBACZ FILM 2    ZOBACZ FILM 3   ZOBACZ FILM 4   ZOBACZ FILM 5
 
Istambuł
– Wycieczka do stolicy Turcji, miasta Orientu o wielowiekowej historii. Zwiedza się m.in. Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac sułtanów Topcapi, Meczet Hagia Sophia. Możliwość skosztowania tradycyjnej tureckiej kuchni, zobaczenia pokazu tańca brzucha oraz występu zespołów folklorystycznych, a także zrobienia zakupów na Wielkim Bazarze, Bazarze Egipskim czy rejs statkiem po Bosforze. Miasto to leżące po obu stronach cieśniny Bosfor, łączy Europę z Azją, Trację z Anatolią, Morze Czarne z Morzem Marmara, wschód z zachodem, chrześcijaństwo z islamem, tradycję z nowoczesnością... Na pewno zafascynuje i zauroczy każdego, kto choć raz je odwiedzi. Jest to miasto ogromne, liczy obecnie ponad 16 mln mieszkańców, zaliczane jest do największych aglomeracji świata. Jest głównym centrum finansowym Turcji, mają tutaj swoje siedziby banki, instytucje finansowe, giełdy papierów wartościowych oraz uniwersytety z najstarszym i najsłynniejszym Uniwersytetem Stambulskim - założonym w 1453 roku.


 
Monastyry - Bułgaria sławi się wielką ilością najpiękniejszych klasztorów. Jest ich prawie 160. często są to klasztory organiczne, wpisane w otaczający ich krajobraz. Zewnętrzny ascetyzm klasztorów kontrastuje z bogato urządzonym wnętrzem. Za ścianami klasztoru dekorowanymi drewnianą rzeźbą i pięknymi ściennymi malowidłami, zaledwie wstąpiwszy do dworu wewnętrznego, od razu zapominasz o świecie na zewnątrz. Tylko w niektórych klasztorach mieszkają teraz zakonnicy. W ciągu stuleci rola klasztorów znacznie się zmieniała. Po przyjęciu chrześcijaństwa w IX wieku bułgarscy carowie wybudowali mnóstwo klasztorów, które były duchownymi ośrodkami państwa, sprzyjającymi rozpowszechnianiu języka bułgarskiego i pisemności. Mnisi przepisywali najważniejsze chrześcijańskie utwory oraz własne teksty.
         
ZOBACZ FILM 1    ZOBACZ FILM 2   ZOBACZ FILM 3     ZOBACZ FILM 4
 
 

 
 
 
 
  
Veliko Turnovo
- dawna stolica bułgarskiego królestwa: historyczne wzgórze Tzarevetz, ruiny średniowiecznego pałacu bułgarskich królów. Piękne, stare miasto położone na zboczach stromych gór.

 
ZOBACZ FILM
 
 
 ---


Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Szukaj w serwisieWstecz Drukuj stronę Do góry