Kitten

Opis regionu


Lokalizacja

Wakacyjna wioska Kitten leży przy jednym z najbardziej znanych zakątków południowego wybrzeża Morza Czarnego, gdzie góry Strandzha wpadają do czystych głębin morskich. Kitten znajduje się 55 km od centrum Burgas i 60 km od międzynarodowego lotniska w Burgas, 5 km od centrum miasteczka Primorska i 12 km na północ od sąsiadującego centrum Carewa. Wyznacznikiem w lokalizacji jest na północ rzeka Karaagach (nazywana także rzeką Kiten) oraz częściowo rozpościerający się wąski półwysep Urdoviza.

Kitte gwałtownie rozpoczął się rozwijać w latach 60 poprzedniego stulecia, dzięki swym wspaniałym źródłom turystycznym. Od 1962 roku, wioska Kitten uzyskała status kurortu. Kombinacja zalesionych wzgórz Strandzha i morze przyczyniają się do rozwoju Kiten jako wiejskiego resort i centrum rekreacyjnego. Wioska Kitten ma dwie plaże o powierzchni 145 000 m2. Północna plaża zwana Kiten Atliman ma 81 000 m2, ma piaszczystą plażę otoczoną po obu stronach skałami. Południowa plaża podzielona jest natomiast na dwie części: Południowa Plaża Kiten i Kampingowa Plaża Kiten. Jest zlokalizowana na plaży Urdoviza, która jest bardziej otwarta na morze niż ta Północna. Długość linii brzegowej wynosi 1380 metrów. W pobliżu znajduje się także Międzynarodowy Klub Młodzieżowy, Primorsko, Południowe Primorsko, które ma jedną z najdłuższych plaż na Wybrzeżu Morza Czarnego na południe od Burgas.

Wioska Kitten ma słoneczny, ciepły i wilgotny klimat śródziemnomorski. Roczna średnia temperatura wynosi 12°C. Latem średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 27°C; lato jest ciepłe i ma około 170 słonecznych dni od Maja do Października.

Środowisko i Turystyka
 
Środowisko nie jest zagrożone przemysłowymi skażeniami.
Dodatkowy serwis turystyczny, taki jak polowanie, łowiectwo, wędkarstwo, wycieczki do Rezerwatu Ropotamo i górskiego Parku Strandzha, wizyty w wiosce Pismenovo i Yasna Polyana, wycieczki do Istanbulu, Turcji, są także oferowane w resorcie. Linie brzegowe w resorcie są zarządzane przez firmy dbające o ich czystość, porządek i bezpieczeństwo.

Dzięki unikalnej kombinacji zachwycającej plaży, malowniczych widoków z rzeką, Wybrzeże Morza Czarnego oferuje wspaniale możliwości rozwoju zarówno dla nadmorskiej jak i ekologicznej turystyki. Wiele rezerwatów chroniących swoja przyrodę znajduje się tu w pobliżu, jak Ropotamo, Arkutino, Snake Iland i Sea Wormwood. Inne rezerwaty w regionie to Alpu oraz nadbrzeżne moczary oddzielone od morza przez piaszczysty pas, gdzie wiele typów ptaków migruje oraz Rezerwat Lilii.

Atrakcje
 
Okolica oferuje takie atrakcje wodne jak jachty, podwodne łowienie ryb, podwodne wycieczki archeologiczne, narty wodne i wiele innych. Przy obu brzegach plaży można wynająć skutery, łódki, korzystać z przejażdżki na bananie, a także wynająć wszelkie akcesoria plażowe (parasole, leżaki).

Znajduje się tu też zjeżdżalnia Rolba w Północnej części plaży oraz miejsce do siatkówki plażowej w Południowej części. Oferowane są tu też wycieczki i pikniki wokół Górskiego Parku Strandzha i rzeką wzdłuż Rezerwatu Ropotamo. Organizowane są także rejsy jachtem i łodziami. W resorcie wybudowano także stadninę koni, która oferuje kursy nauki jazy konnej oraz wycieczki dorożkami. Różnorodne udogodnienia są tu również dla dzieci. Organizowane są koncerty, programy typu show i inne. Znajduje się tu także letnie kino, dla maniaków filmowych, które pokazuje filmy z ostatniego sezonu.

Pomniki kultury
 
Malownicze miasteczko przecina starożytna droga z ruinami twierdz i monastyrów. Część bogactw pochodzi z prehistorycznych wiosek, Trackich grobów i archeologicznych wykopalisk z czasów Rzymskich i Bizantyjskich.

Góry Strandzha są górami Trackimi, ziemi pełnej sanktuariów, Rzymskich grobów, średniowiecznych ścian twierdz, ziemi gdzie świątynie chrześcijańskie oraz kaplice powstały wiele wieków później, na starożytnym Trackim gruncie.

Zwyczaje i Kultura
 
Góry Strandzha są zbiorem duchowej mistyki, przepięknej natury, gdzie przetrwał pogański folklor i kultura. To tutaj można zobaczyć w wiosce Bulgari, korzenie tańca pogańskiego, który wykonywany jest przez tancerzy zwanych Nestinari. Jest to rodzaj rytualnego tańca wykonywanego w dniu 21 maja, w dniu świętych Konstantyna i Heleny. Tutejsza ludność twierdzi, że Nestinari tańczą nie dla turystów, ale dla podtrzymania tradycji. Co więcej, każdy z wioski może być gotowy aby być Twoim przewodnikiem, może polecić gdzie iść, co zobaczyć.

Lotnisko
 
Lotnisko Primorsko znajduje się 4 km od Schroniska Młodzieżowego i 75 km od Międzynarodowego lotniska w Burgas. Lotnisko ma asfaltowy pas o kierunku 100° / 280°, długości 910 metrów, i szerokości 30 metrów. Lotnisko jest przystosowane do lądowania i parkowania dla samolotów biznesowych. Jest zlokalizowane na obszarze 25 ha. Organizowane są tutaj zachwycające skoki spadochronowe, loty balonem. Lotnisko ma licencję ruchu lotniczego i niedługo będzie wpisane na listę międzynarodowych lotnisk.
Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

36 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry