Kavarna

Kavarna jest antycznym miastem, którego pochodzenie datuje się na 7000-3000 lat p.n.e.. Jest to jedno z najstarszych miast na wybrzeżu morza Czarnego. W czasach panowania rzymskiego miasto bardzo szybko się rozwinęło. W VII wieku zostało zniszczone przez plemiona słowiańskie i protobułgarskie, które zamieszkały na tym przylądku Chirakman. W średniowieczu Karvuna była już znanym miastem. W początkach XV wieku miasto po raz pierwszy zostało nazwane współczesną nazwą. Zostało prawie całkowicie zniszczone podczas najazdu Turków, ale powstało ponownie w połowie XVII.

W czasach antycznych i w średniowieczu Kavarna była centrum kulturalnym i gospodarczym ze wspaniałymi pozostałościami: wczesno chrześcijanką bazyliką, murami obronnymi, i z budynkami użyteczności publicznej.

W czasach od XV do XIX wieku miasto było już znane pod nazwą Kavarna. W tym okresie wybudowano wiele łaźni tureckich („hamam”), most, fontanny, kościół chrześcijanki.

Na początku XX wieku Kavarna zanotowało duży rozwój zarówno ekonomiczny jak i kulturalny, jednakże w 1913 roku równowaga ta została zachwiana, kiedy miasto zostało zajęte przez Rumunów. W 1940 roku Kavarna wróciła do granic państwowości bułgarskiej.

Obecnie Kavarna staje się centrum turystycznym na północnym wybrzeżu morza Czarnego. W mieście znajduje się wiele restauracji, barów, kawiarenek. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

11 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry