Boom na nieruchomości

 
 

Podobnie jak w Polsce boom na nieruchomości po wejściu Bułgarii do UE nabrał rozpędu. Wystarczy przypomnieć sobie okres po wejściu Polski do Unii Europejskiej.  Podobna sytuacja spotkała rynek nieruchomości w Bułgarii. Cena metra kwadratowego jest nadal na tyle atrakcyjna, że warto dokonać inwestycji.

  • Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku Hiszpanii od daty wejścia do UE ceny nieruchomości wzrosły o 800%.
  • W 2007 roku ceny nieruchomości zwiększyły się średnio o 23%. Wzrost cen zależał od lokalizacji i atrakcyjności nieruchomości.
  • Ciągle jest to miejsce o  bardzo atrakcyjnych cenach. Za cenę poniżej 700 Euro za 1 m2 można nabyć nieruchomość w miejscowościach nadmorskich. W porównaniu do cen nieruchomości w Polsce w pasie nadmorskim, wzrost cen w Bułgarii wydaje się bardzo obiecujący.  W Polsce np. na półwyspie helskim mkw apartamentu kosztuje ok. 20 tys PLN (5200 euro) a atrakcyjność turystyczna miejsca, koszty utrzymania, długość sezonu są bez porównania korzystniejsze na Bałkanach.
  • Ogromny wzrost jakości wykończenia wnętrz i zagospodarowania terenów. Na rynku nieruchomości działają poważni międzynarodowi deweloperzy, z wieloletnim doświadczeniem. Nieruchomości budowane są zazwyczaj w trzech standardach: pod klucz, pod klucz z umeblowaniem łazienki i kuchni lub w standardzie pełnym (z umeblowaniem i wyposażeniem). Stan pod klucz oznacza tylko brak umeblowania, czyli ściany pomalowane, na podłogach płytki, panele i wykładzina, w łazienkach całość armatury, drzwi wewnętrzne, itp.
  • Wiele międzynarodowych funduszy inwestycyjnych lokuje już swoje aktywa w nieruchomości rynku bułgarskiego stymulując dodatkowy popyt.
  • Znacznie niedoszacowane tereny wybrzeża południowego – są to obszary z potencjalnym najwyższym zyskiem. Warto zwrócić uwagę na region słynący z gęstych lasów, Góry Strandża oraz rozsianych między górami i morzem piaszczystych plaż. Carewo to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości turystycznych Morza Czarnego. 
  • Aby dokonać zakupu (podróż, formalności) wystarczą nawet tylko 2 dni, przy czym nie ma znaczenia czy jest to sobota, niedziela czy dzień roboczy.
  • Średni, roczny dochód z wynajmu kształtuje się na poziomie od 4 do 10%.
     Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Szukaj w serwisie


Wakacje w Bułgarii

Apartamenty do wynajęcia!
Atrakcyjne ceny dla całych rodzin.
Blisko morza i basenów.
Zapraszamy!

 
 

 Wstecz Drukuj stronę Do góry