Borowec

Opis regionu


 
Jest najstarszym i najbardziej popularnym górskim kurortem, a zarazem największym bułgarskim ośrodkiem sportów zimowych. Jest usytuowany na wysokości 1350 m.n.p.m. w sercu gór. Jest oddalony od Sofii 73 km i 10km od Samakov.

Alpejska uroda i majestatyczność Gór Riła przyciąga licznych turystów i miłośników wysokogórskich wędrówek. Będziecie Państwo mogli delektować się krystalicznie czystym powietrzem, wspaniałym słońcem, pięknem przyrody, szumem górskich potoków i mistyką głosów bułgarskich pieśniarzy. Sieć górskich szlaków bierze swój początek właśnie tutaj.

Na większości z nich na turystów czekają schroniska, gdzie można odpocząć i zjeść smaczny, gorący posiłek. Dla miłośników alpinizmu wykwalifikowani przewodnicy organizują wyprawy na szlaki o większym stopniu trudności, połączone ze wspinaczką wysokogórską. W Borowcu można pojeździć konno lub wybrać się na wycieczkę rowerową. Wieczorem zapraszają oryginalne karczmy serwujące specjały miejscowej kuchni. Najciekawsze szlaki to: wyprawa na szczyt Sokolec (ok. 5 godz), wyprawa na szczyt Musala (najwyższy szczyt w Bułgarii 2925 m.n.p.m.) do górnej stacji wyciągu Jastrebes (ok. 6 godz), do Malewica (7- 8 godz od kompleksu Malewica).

Warunki narciarskie

 
Śnieg utrzymuje się tu przez 150 dni w roku, a średnia temperatura wynosi 8,5 stopni C. Są tu doskonale przygotowane trasy narciarskie i wyciągi. Borowec posiada 15 wyciągów i 45km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Liczne restauracje, bary i dyskoteki oferują bogate życie nocne.

W Borowcu standard usług nie odbiega od standardu renomowanych europejskich kurortów narciarskich, natomiast niższe ceny sprawiają, że jest on coraz częściej odwiedzany przez zachodnich turystów, a w ostatnim czasie również i przez Polaków.

Tereny narciarskie wznoszą się od 1350 do 2560 m n.p.m. Trasy narciarskie mają 45 km (trasy łatwe: 16 km, trasy średnie i bardzo trudne: 29 km) trasy biegowe 25 km. Najdłuższy zjazd liczy sobie 5 km. Najwyższa stacja wznosi się na wysokości 2550 m n.p.m. Jest tu około 15 wyciągów (w większości francuskie POMA): 12 orczykowych, 1 krzesełkowy, 1 krzesełkowy 4-os., 1 gondola 6-os. Ponadto znajduje się tu 75 skoczni narciarskich o długości 50 m. Stoki narciarskie są oświetlane i w razie potrzeby sztucznie zaśnieżane.

Miłośnicy zimowych sportów mają tu ich szeroki wybór: narciarstwo, snowboard, skutery śnieżne, szkółki dla dzieci, pakiety dla początkujących.
Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości


Galeria zdjęć

31 zdjęć

Więcej

Wstecz Drukuj stronę Do góry