Dlaczego Bułgaria?

Rynek nieruchomości  w Bułgarii  nadal charakteryzuje się  dużym potencjałem wzrostu. Turystyka i budownictwo to dwa „motory napędowe” bułgarskiej gospodarki. Rynek turystyczny rozrasta się z roku na rok. Bułgaria posiada ogrom walorów turystycznych, przez ciepłe morze, zdrowotny klimat i naturę (balneoterapia) po urozmaicenie terenu (góry).  Sezon letni trwa około 5 miesięcy – rozpoczyna się w maju i kończy się w połowie października.

 
 

Sezon zimowy w kurortach narciarskich trwa nawet 190 dni w roku.Wszystko to jest dostępne w 2 do 3 godzin samolotem już za kilkaset  złotych  w obie strony, z większości krajów Europy. Standardem są prywatne baseny, ochrona, sprzątnie czy pranie oferowane w kompleksach. Nic więc dziwnego, ze turyści tam przybywający zapewniają dochody z wynajmu zakupionych nieruchomości na poziomie od 4-7 % rocznie (w zależności od obłożenia w sezonie i rodzaju wynajmu).

Od wielu już lat Bułgaria szczyci się polityczną i ekonomiczną stabilizacją. Jest to jeden z nielicznych krajów europejskich, który może od kilku już lat pochwalić się stałą i rosnącą nadwyżką budżetową. Nic więc dziwnego, że nastąpił najazd inwestorów na "nową" Europę. W kwietniu 2006 r. brytyjski "The Independent" napisał, że "bułgarskie wybrzeże ze swoim słońcem, tanim piwem i doskonałym jedzeniem może się niedługo stać drugim Costa del Sol” (popularny region turystyczny w Hiszpanii).

 

Z danych z portalu international.ibox.bg wynika:

„Bułgaria jest pierwszym krajem w Środkowej i Wschodniej Europa, która ustanowiła Krajowy Indeks Rynku Nieruchomości – REMI - który wskazuje, że ceny na nieruchomości znacznie wzrosły  za ostatnie cztery lata i jest przewidywane, że nieruchomości będą drożały stopniowo o 15% w nadchodzących latach.


 
 

Według prognoz Światowej Organizacji Handlu, 12 mln turystów odwiedzi Bułgarię w 2020 r., co stworzy z kraju jedną z najbardziej obiecujących miejsc w regionie Europy Wschodniej. Infrastruktura turystyczna: lotniska i kolei szybko się rozwijają, istnieje duży wzrost popytu ze strony największych operatorów turystycznych w tym obszarze, oczekiwany jest 50% wzrost w ciągu najbliższych kilkunastu lat.”


 
Bułgaria posiada wybrzeże o długości 370 km, jedne z najlepszych plaż w Europie, a lato trwa od kwietnia do połowy października. W kraju istnieją imponujące pasma górskie i wspaniałe widoki z licznymi jeziorami, wodospadami i jaskiniami, które pozostają nieskażone, mimo wzrostu turystyki. 
 

Zakup nieruchomości turystycznej to najlepsza lokata kapitału, bo ceny w znanych kurortach położonych wzdłuż wybrzeża stale rosną ze względu na fakt, że stopniowo kurczy się miejsce pod zabudowę. Im bliżej morza tym większe zyski z czy to w postaci regularnego miesięcznego czynszu z wynajmu, czy też dzięki późniejszej korzystnej odsprzedaży.

 
 

 
Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Szukaj w serwisieWstecz Drukuj stronę Do góry