Atrakcje turystyczne

 
Gdy Bóg dawał ludziom części świata do osiedlenia się, Bułgarów zostawił na sam koniec. Gdy przyszła ich kolej, większość natury była już rozdana. Aby im to wynagrodzić Bóg dał im po trochu wszystkiego tego, co dał innym tworząc najlepszy, najpiękniejszy i najbardziej zróżnicowany krajobraz.


Bułgaria to wysokie (najwyższe na Bałkanach) góry, czyste, piaszczyste plaże, urzekające doliny i przełomy rzek rzadkiej piękności, to również zabytki z bardzo odległej i niedawnej przeszłości, a wreszcie nowoczesne zaplecze turystyczne. Odwiedzających ten kraj fascynuje wielowiekowa, pasjonująca historia, przynależność do odmiennego, prawosławnego kręgu kulturowego.
 
 
W lecie czeka tutaj ciepłe morze z niezawodnym słońcem i mnóstwo smakowitych i niedrogich owoców i warzyw, w zimie - górskie kurorty wymarzone dla miłośników nart, a przez cały rok - bardzo dobre wino, mocna, słodka kawa i... serdeczność mieszkańców tej krainy! Poza dobrze znanymi miejscami - jak Warna, Burgas, Złote Piaski, Płowdiw, monaster Rilski czy Sofia - jest w Bułgarii jeszcze wiele arcyciekawych miejsc. Bułgaria przeżywa teraz "drugą młodość" i z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. W miejscowościach nadmorskich ciągle powstają nowe centra rozrywkowe, aquaparki, puby, bary i restauracje, z których każda ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Istniejące tu luksusowe hotele oferują swoim gościom szeroki wybór atrakcji - wieczory folklorystyczne, bogaty program animacyjny i koncerty muzyczne na żywo.
 
 
Do wzrostu popularności Bułgarii przyczyniły się przede wszystkim liczne inwestycje w przemyśle turystycznym, powstanie nowych hoteli oraz odnowienie istniejących, przez co baza hotelowa w największych kurortach Bułgarii niczym nie odbiega od standardu hoteli hiszpańskiej Costa Bravy czy francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Malowniczo położone, szerokie piaszczyste plaże, otoczone gęstymi piniowymi lasami, wspaniałe kurorty górskie oraz wysokiej klasy hotele, to tylko nieliczne z wielu atutów, które posiada ten kraj. Wspaniała kultura słowiańska. znakomita kuchnia, gościnni i wiecznie uśmiechnięci mieszkańcy - to wszystko znajdziemy podróżując po Bułgarii.
 
Dla amatorów sportu - zarówno latem, jak i zimą, Bułgaria oferuje wiele innych możliwości: wycieczki, trekking, wspinaczka, speleologia, kajakarstwo, rafting, narciarstwo zjazdowe i biegowe, snowboard, windsurfing...

     
ZOBACZ FILM 1
  ZOBACZ FILM 2   ZOBACZ FILM 3   ZOBACZ FILM 4

---


Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Szukaj w serwisie


Galeria zdjęć

21 zdjęć

Więcej

Wstecz Drukuj stronę Do góry