Słoneczny Brzeg

Opis regionu


 
Jest to jeden z największych kurortów nad Morzem Czarnym. Położony 36km od Burgas zachwyca unikalną przyrodą i malowniczą plażą pokrytą małym złocistym piaskiem, czystym morzem i wspaniałym słońcem, 1700 godzin słońca od maja do końca października. W Słonecznym Brzegu funkcjonuje 120 hoteli, które uległy znacznej modernizacji. Znajduje się tu także ponad 150 punktów gastronomicznych, restauracji, barów, dyskotek, lokali rozrywkowych. Znajduje się tam także wyśmienita i zróżnicowana baza sportowa do uprawiania sportów wodnych i lądowych. Kurort zwany jest także jako "rajem dla dzieci" ze względu na mnóstwo atrakcji: place zabaw, baseny, zjeżdżalnie wodne, wesołe miasteczka. Obok znajduje się też słynne miasto muzeum Neseber. Słoneczny Brzeg pozostawia niezapomniane wrażenia, które przyczyniają się do tego, że każdy kto tu był wraca w to miejsce jeszcze nie jeden raz.
 
Plaża Słonecznego Brzegu rozciąga się na 8 km i jest szeroka od 30 do 60 m. Piasek ma drobną strukturę i złocisty kolor. Wzdłuż plaży ciągną się naturalne wydmy, wśród których rośnie 16 gatunków rzadkich roślin. Morskie dno przy plaży Słonecznego Brzegu jest równe, a morze jest zazwyczaj spokojne i klarowne. No i oczywiście pogoda zapewniająca 1700 słonecznych godzin w okresie od maja do października. Stąd też pochodzi nazwa kurortu.

We wschodniej części Słonecznego Brzegu zlokalizowany jest na obszarze 24 000 m2 Aqua Park. Każdy znajdzie tu dla siebie atrakcje takie jak.: dzika rzeka, leniwa rzeka, wodne place zabaw dla dzieci, wodny zamek, bary restauracje itp. Jak wspomniane zostało to już powyżej można tu wyżyć się sportowo.Można tu spróbować dosłownie wszystkiego: surfing, narty wodne, lot spadochronem za motorówką, parachuting, pływanie na bananie, żeglowanie, kajaki, skutery, motorówki, korty tenisowe, siatkówka plażowa, mini-golf, jazda konna itp, w tym zawody sportowe dla amatorów i sportowców.
 
W Słonecznym Brzegu odbywa się coroczny festiwal muzyki bułgarskiej “Złoty Orfeusz”. Odbywają się również pokazy folklorystyczne, koncerty symfoniczne, wystawy, wybór Miss Słonecznego Brzegu itp. Jest tu także tatr i kino na świeżym powietrzu. Organizowane są regularnie wycieczki w głąb kraju i za granice jak np. do Istambułu. Poza atrakcjami kulturalnymi są tu wszelkie inne udogodnienia jak centra handlowe, artystyczne, bazary z wyrobami artystycznymi i świeżymi wyrobami rolniczymi. Ponadto w Słonecznym Brzegu są regularne połączenie autobusowe i kursy statkiem do centrum Burgas (35 km) i Warny (95 km).Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

41 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry