Kranevo

Opis regionu


 
Kranewo
to dawna osada rybacka. Położone jest w północnej części wybrzeża Morza Czarnego nad brzegiem niewielkiej zatoki otoczonej szeroką piaszczystą plażą. Usytuowane w pobliżu Albeny i w sąsiedztwie z Złotych Piasków. Jest oddalona 30 km od Varny.

Dzisiejsza wioska wypoczynkowa to liczne, powstałe w ostatnich latach kameralne hotele rodzinne oraz pensjonaty. Niezapomniany klimat tworzą także małe przytulne restauracje i miejscowe bułgarskie tawerny, gdzie można zjeść specjały kuchni bałkańskiej przy muzyce folklorystycznej. Na miejscowym targu można kupić świeże ryby, owoce i warzywa.
Wieczorem natomiast można poszaleć w klubach muzycznych, barach lub dyskotekach.

W ciągu dnia funkcjonują dogodne połączenia autobusowe do Warny, Złotych Piasków i Albeny.

Kranevo jest znane jako resort dla małych dzieci, gdzie przyjeżdżają one na wakacje – wiele szkolnych obozów można tutaj spotkać. Na miejscowym targu po wyjątkowo niskich cenach, kupić można świeże ryby, owoce i warzywa. Warto wybrać się na wycieczkę do lasu Batova, który jest rezerwatem, gdzie znajdują się rzadkie gatunki drzew i chroniona roślinność.
 
Plaża: piaszczysta Sport i rekreacja; Wycieczki: liściasty las Batova – rezerwat, w nich znajdują się rzadkie gatunki drzew i chroniona roślinność.


Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

12 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry