Burgas

Burgas jest czwartym co do wielkości miastem w Bułgarii, położonym w południowo-wschodniej części kraju. Klimat w Burgas zbliżony jest do kontynentalnego, jednak wpływ na pogodę ma oczywiście bliskość Morza Czarnego. Miasto jest jednym z głównych centrów przemysłowych w Bułgarii. W Burgas znajduje się kilka pięknych plaż, ale można stąd również szybko dotrzeć do takich miejsc jak Słoneczny Brzeg, Sozopol, Djuni, Elenite i in. Na lotnisku w Burgas podczas sezonu lądują samoloty z większości krajów na świecie.
Port morski w Burgas jest największym portem w Bułgarii. Położenie geograficzne miasta sprzyja zarówno rozwojowi handlu, jak i turystyki. Miasto nie jest jednak tylko ważnym ośrodkiem przemysłowym, posiada również ważne znaczenie turystyczne. Bezwątpienia tym co sprowadza do Burgas największą liczbę turystów jest morze. Nie należy jednak zapomnieć, że w Burgas bardzo silnie rozwija się również kultura. Na teranie miasta i regionu Burgas znajdują się dwa uniwersytety i cztery college’e, w których uczy się ponad 6 200 studentów.
Burgas bardzo często jest dla turystów punktem wypadowym do zwiedzenia większej części bułgarskiego wybrzeża, zaczynając od Słonecznego Brzegu, przez Elenite i Djuni, w której podziwiać można odnowione unikalne kompozycje architektoniczne, aż na północ. Burgas jest największym miastem w południowej Bułgarii. Przez miasto nie przepływa żadna rzeka, jednak wokół Burgas znajduje się wiele pięknych jezior.
Przepiękne połączenie morza, słońca i dziewiczej przyrody sprawia, że wiele biur turystycznych poleca właśnie Burgas jako cel wakacyjnych podróży.
Artystyczny duch lokalnej ludności wytwarza tu unikalną atmosferę spokoju i odizolowania od zgiełku wielkiego miasta.
Tylko w Burgas można cieszyć się z możliwości poznania folkloru miast bałkańskich na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru oraz z bogatej różnorodności barw i zapachów podczas dorocznej wystawy FLORA.
Tylko w Burgas turyści i mieszkańcy miasta mogą poczuć rytm tańca na Międzynarodowym Konkursie Tańców Standardowych i Latynoamerykańskich. W Burgas zawsze można liczyć na południową gościnność i miłe przyjęcie, a wieczorne wyjście do miasta może stać się niezapomnianym przeżyciem. Nie ma drugiego miejsca w Bułgarii, które wytwarza tak romantyczną atmosferę jak brzeg Morza Czarnego w Burgas, a Stary Most, symbol miasta, kryje w sobie nie jeden sekret młodszych i starszych mieszkańców miasta i turystów.Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

13 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry