Nesebyr

OPIS REGIONU


 
Nessebar
to wspaniałe zabytkowe i zachwycające miasto. W całości wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w Bułgarii koniecznie trzeba go odwiedzić. Jest odpowiednim miejscem dla turystów, którzy lubią historię i romantyczną atmosferę. Liczne domy z XIX wieku, kościoły i wały obronne z Bizantyjskiej epoki dodają temu miasteczku czarodziejską aurę.
 
Jest położone na skalistym półwyspie, w bezpośrednim sąsiedztwie popularnych, nadmorskich kurortów, jak Burgas i Pomorie. Nie bez znaczenia jest bliskość Słonecznego Brzegu (ok. 5 km), do którego bez problemu dojechać można liniowym autobusem.
 
Zostało założone ponad 2,5 tys. lat temu przez Traków i nazwane Mesembria. Z tego okresu pochodzą ruiny murów obronnych, baszt i arkad, które niegdyś czyniły półwysep niedostępnym. Dzisiejszy Nessebar to idealne połączenie starożytnych pomników kultury z nowoczesną bazą turystyczną. Nowa część miasta obfituje w liczne hotele, pensjonaty, restauracje, tawerny i piaszczyste plaże, z których rozpościera się malowniczy widok na starożytny, skalisty półwysep.
 
Sporo tutejszych hoteli ma do zaoferowania swoim gościom szereg ciekawych atrakcji, zaczynając od basenów, sauny i salonów spa, a kończąc na boiskach sportowych, korcie tenisowym i podobnych udogodnieniach.
 
Do dzisiejszych czasów zachowało się wiele starych cerkiewek bizantyjskich oraz charakterystycznych dla budownictwa czarnomorskiego domów. Półwysep to sieć wąskich krętych uliczek, które stwarzają niepowtarzalny nastrój minionej epoki.
 
 Miasteczko, mimo wielu istniejących tu zabytków (aż 12 monastyrów pod opieką Unesco!), nie jest muzeum w dosłownym sensie. Łagodny klimat, piaszczyste plaże, świeże powietrze oraz przytulne restauracje i kawiarenki czynią z Nessebaru miejsce niezwykłe, świetnie nadające się na wakacyjny wypoczynek.
 Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

36 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry