Ravda


 
Rawda
położona jest w środkowej części wybrzeża Bułgarii, w odległości 2 km od zabytkowego miasteczka Nessebar (z którym połączona jest zabytkową kolejką kursującą co pół godziny do późnych godzin wieczornych) i około 4 km od najnowocześniejszego, bułgarskiego kurortu Słoneczny Brzeg. Dojazd z lotniska z Burgas trwa 20 minut.
 
W ostatnich latach miejscowość ta przeżywa dynamiczny rozwój. W każdym roku powstają tu nowe hotele, pensjonaty, kafejki i restauracje. W sezonie letnim czynnych jest dużo, najczęściej niewielkich restauracyjek, przytulnych i serwujących smaczne i tanie potrawy. W centrum miasta zlokalizowany jest targ owocowy, dyskoteka i mnóstwo sklepów oraz pubów Miłośnicy nocnego życia nie będą się nudzić - ze względu na ilość istniejących tu pubów i dyskotek, miejscowość polecana jest głównie ludziom młodym. Ponadto tu znajdziemy wiele atrakcji turystycznych jak między innymi boiska do gry w siatkówkę plażową, kompleksy basenów, korty tenisowe i plaże świetnie przygotowane na turystów, ale większość z nich skupiona jest przy hotelach.

W miasteczku jest sporo miejsc, gdzie można dobrze zjeść, napić się miejscowych trunków i spędzić w czas w miłym towarzystwie i atmosferze. Tutejsze restauracje i kawiarenki kuszą zapachem regionalnych przysmaków i kuchnią międzynarodową.
 
Głównym atutem miejscowości jest fakt, że wszelkie proponowane tu sporty, zabawy wodne, jak i szaloną zabawę w dyskotekach możemy zaserwować sobie za niewielkie pieniądze.
 
Wieczorem warto przejść się brzegiem morza i podziwiać romantycznie oświetlone miasto i ciągnące się po horyzont malutkie, pobliskie wioski.
 
Można zwiedzić pobliskie Nesebyr oraz kurort Słoneczny Brzeg. Z Rawdy jest też niedaleko do Elenite oraz Cypel Emine (Nos Emine).


Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

18 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry