Byala

Miasto Byala usytuowane jest w centralnej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego, a zamieszkuje ją 3300 mieszkańców. W skład regionu wchodzi 6 miejscowości - Popovich, Dyulino, Gospodinovo, Goritsa, Samotino oraz będąca administracyjnym centrum całości - Byala. Z bułgarskiego jej nazwa to po prostu "Biała", a wywodzi się od kolory piasku leżącego na 6km białych plaż rozciągających się wzdłuż wybrzeża, a stwarzajacych niespotykana nigdzie indziej atmosferę. Byala znajduje się 48km od Warny oraz 68km od Burgas przy drodze nr E87 łączącej bezpośrednio te dwa ośrodki.

Dziś Byala jest przyjemnym osrodkiem turystycznym z bogatą infrastrukturą, mnóstwem hoteli, restauracji, pubów, barów i kawiarni. Powstaje również niewielka przystań jachtowa, dzieki której wzrośnie atrakcyjność całego ośrodka, a rozwinie się również turystyka morska. Region ten słynie z doskonałych winorośli, z których lokalni mieszkańcy od wieków produkuja wyśmienite wino. Jego smak, na który wpływ ma morska bryza oddziaływująca na rosnące krzewy winne, od czasów antycznych fascynował przebywających w tej okolicy podróżnych. W piwnicy winnej "Chateau Polychronoff" posłuchać można fascynującej historii o starych tradycjach winiarskich w tym regionie. Piwnica ta ma równiez własne winnice z doskonałymi gatunkami winorośli, idealnymi do produkcji win. Lokalni producenci wyspecjalizowali się w produkcji niewielkich partii wysokiej jakości czerwonych win. Do dyspozycji gości jest sala do poznawania win, najlepszych produktów z piwnicy "Chateau Polychronoff" takich jak Merlot, Dimyat, Chardonnay, Rose czy Pamid.

Jako, że Byala leży u stóp gór Stara Planina, tutejsze powietrze jest wyjątkowa mieszanką klimatów morskiego i górskiego, ktory od zawsze uważany był za działajacy zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie przeciwko różnych schorzeniom, z czego korzystają i dzieci, i dorośli. Bezustanny proces ewolucji tego regionu, połączony z duchem przedsiębiorczości oraz ogromna gościnnością jego mieszkańców są doskonałymi warunkami, aby miasto Byala stało się doskonałym miejscem tak na wypoczynek jak i na udana inwestycję. Mały port na wybrzeży jest prawdziwym rajem dla tych, którzy kochają sporty wodne. morzesz tu wynająć łódkę, czy udać sie na krótką zorganizowana wyprawę w morze, na jedną z kilku rodzajów proponowanych wycieczek.Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Galeria zdjęć

12 zdjęć

Więcej


Wstecz Drukuj stronę Do góry