FAQ

Strona główna  > ABC kupującego  > FAQ > strona 2 z 3
11. Ile musze wydać na koszty notarialne po zakupie nieruchomości?
Taksa notarialna i koszt obsługi prawnej przy zakupie nieruchomości wynoszą razem od 3,5% do 4% wartości zakupu (w zależności od wysokości podatku od nieruchomości jaki ustali dana Gmina).


12. Czy to dobry moment na inwestycje?

Wystarczy przypomnieć sobie okres po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Podobna sytuacja spotkała rynek nieruchomości w Bułgarii. Cena metra kwadratowego jest nadal na tyle atrakcyjna, że warto dokonać inwestycji.

 

 

 



13. Czy Bułgaria to stabilny kraj?
Fakt wejścia Bułgarii do UE wymusił spełnienie określonych standardów prawnych, ekonomicznych, itp. Na straży stabilności stoją podobne instytucje jak w Polsce czy innych krajach. Najlepiej stan gospodarki oddaje fakt, ze Bułgaria od kilku lat osiąga nadwyżkę budżetową! W Bułgarii inwestują potężne międzynarodowe fundusze rynku nieruchomości oraz liczni Anglicy, Duńczycy, Irlandczycy, Austriacy, Rosjanie, Holendrzy, Grecy, Czesi i inni.


14. Jakie mam gwarancję, ze nie zostanę oszukany?
Warto wybierać nieruchomości od deweloperów funkcjonujących na rynku już wiele lat. Można to poznać pytając się o inne realizacje danego dewelopera. Na życzenie Klienta zorganizujemy spotkanie z bułgarskim, niezależnym prawnikiem, który dokona oceny dokumentacji dot. danego zakupu. Menada oczywiście może także asystować i tłumaczyć na tego rodzaju spotkaniach.


15. W jakim standardzie budowane są nieruchomości?
Nieruchomości budowane są zazwyczaj w trzech standardach: pod klucz, pod klucz z umeblowaniem łazienki i kuchni lub w standardzie pełnym (z umeblowaniem i wyposażeniem). Stan pod klucz oznacza tylko brak umeblowania, czyli ściany pomalowane, na podłogach płytki, panele i wykładzina, w łazienkach całość armatury, drzwi wewnętrzne, itp. W przypadku gdy w nieruchomości brakuje umeblowania nasza firma gwarantuje jej doposażenie.


16. Dlaczego inwestować właśnie w Bułgarii?
Bułgaria to niedoszacowny rynek nieruchomości z ogromnym potencjałem wzrostu. Turystyka i budownictwo to dwa „motory napędowe” bułgarskiej gospodarki. Kraj ten posiada najniższe w Unii Europejskiej koszty życia – tania woda, prąd, utrzymanie, a także przyjazne ceny dla turystów. Rynek turystyczny rozrasta się z roku na rok. Powstają hotele międzynarodowych sieci typu Melia, RIU czy Neckermann. Bułgaria posiada ogrom walorów turystycznych, przez cieple morze, zdrowotny klimat i naturę (balneoterapia), urozmaicenie terenu (góry). Sezon letni trwa minimum 5 miesięcy – rozpoczyna się w maju i kończy się pod koniec października. Sezon zimowy w kurortach narciarskich trwa nawet 190 dni w roku.


17. Skąd mam wiedzieć, która nieruchomość przyniesie największe zyski, przecież nie znam tego kraju?
Zapewniamy kompleksowa obsługę procesu inwestycji, a więc i także doradztwo inwestycyjne. Zawsze doradzamy wybór takich inwestycji, które przy zaspokojeniu indywidualnych potrzeb klienta jednocześnie przyniosą największy możliwy zysk.


18. Czy za nieruchomość muszę płacić od razu u dewelopera?
Nie, często jest to tylko opłata rezerwacyjna. Stosowane są też płatności rozłożone w czasie.

19. Czy w Bułgarii mam zapewnioną polską opiekę prawną i doradczą.
Tak, oczywiście.

20. Czytałem, że warto kupić nieruchomość w Bułgarii, ale nic więcej na ten temat nie wiem. Skąd mam wiedzieć co, gdzie, od kogo i za ile kupić?
Tym właśnie się zajmujemy – doradztwem inwestycyjnym. Udzielamy odpowiedzi na wszelkie pytania Inwestora.
Przekazujemy materiały o bułgarskim rynku nieruchomości i pomagamy ukierunkować zamierzenia inwestycyjne.
Wykonujemy potrzebne analizy, tak aby przedstawiać oferty dokładnie spełniające oczekiwania Klienta



---


Expand Help Mój folder

Moje Ulubione apartamenty

Masz  apartamentów

Szukaj nieruchomości

Szukaj w serwisie



Wstecz Drukuj stronę Do góry